11.2.13

ARTon

Dzięki staraniom Fundacji Arton, już w lutym, w Warszawie, odbędzie się LeoAukcja czyli Charytatywna Aukcja Sztuki na rzecz Leosia Huckel-Śliwińskiego. Pod młotek pójdą głównie fotografie i malarstwo. Wydarzenie będzie dobrą okazją na wylicytowanie dzieł uznanych współczesnych polskich artystów, ale przede wszystkim jest szansą dla Leosia na łatwiejsze życie.

Nowa Warszawa / Jędrzej Sokołowski


Leo od urodzenia zmaga się z Klątwą Ondyny (Zespół Centralnej Hipowentylacji), która sprawia, że chłopiec nie może samodzielnie oddychać. Kosztowna operacja (ok. 150 tysięcy euro), przeprowadzana za granicą, może uwolnić Leo od respiratora, od którego chłopiec jest uzależniony. LeoAukcja ma pomóc w zgromadzeniu funduszy potrzebnych na realizację tego celu.


LeoAukcja odbędzie się 23 lutego 2013 roku w siedzibie Fundacji Arton na terenie warszawskiego Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 (pawilon nr 16). Licytować będzie można osobiście, a także drogą internetową i telefoniczną. Aukcja będzie poprzedzona wystawą dzieł przeznaczonych do licytacji. Otwarcie wystawy (16 lutego 2013) będzie połączone z warszawską premierą krótkometrażowego dokumentu pt. „Klątwa” zrealizowanego przez Tomasza Śliwińskiego. Rodzice Leo podjęli próbę pokazania w kilkuminutowym filmie historii, która dotknęła ich rodzinę.

Lista niektórych artystów biorących udział w aukcji:

Paweł Kwiek
Edward Hartwig
Koji Kamoji 
Joanna Rajkowska
Agnieszka Lasota 
Dorota Buczkowska 
Ryszard Waśko 
Teresa Gierzyńska
Pola Dwurnik 
Ivo Nikić 
Sylwia Górak 
Agnieszka Rayss 
Karolina Jonderko 
Zbigniew Tomaszczuk 
Krzysztof Wojciechowski 
Karol Grygoruk 
Bartek Lurka 
Kamil Zacharski 
Leszek Szurowski 
Anna Reinert 
Magda Hueckel 
hueckelserafin 
Leoart
Paweł Żak 
Łukasz Sokół 
Georgia Krawiec 
Jolanta Marcolla
Iwona Demko 
Wojtek Wilczyk
Przemek Pokrycki
Filip Ćwik 
Izabela Chamczyk 
Mikołaj Moskal 
Kobas Laksa 
Adam Pańczuk

Cena wywoławcza wszystkich prac: 100 zł 
Na aukcji do kupienia m.in. zdjęcie Jędrzeja Sokołowskiego z cyklu Nowa Warszawa.

Brak komentarzy: