23.6.12

Plener!

Wielkoformatowa fotografia architektury 
Plener z Juliuszem Sokołowskim 

Warsztaty fotograficzne odbędą się 13, 14 i 15 lipca w kompleksie pałacowym w Małej Wsi koło Grójca (ok. 50 km od Warszawy). Nie chcemy by był to typowy plener fotograficzny, ani kurs. Każdy z uczestników ma mieć możliwość intensywnej pracy pod okiem Juliusza Sokołowskiego - jednego z najlepszych fotografów architektury w Polsce, z wykorzystaniem sprzętu i materiałów przez nas przygotowanych. Ma być to bardziej spotkanie, niż kurs. 

Podczas dwóch dni będziemy pracować w niezwykłych wnętrzach i w plenerze fotografując architekturę i krajobraz. W piątek odbędzie się spotkanie autorskie z Juliuszem Sokołowski (pokaz zdjęć, książek, wykład…). 

 1. Wprowadzenie teoretyczne i praktyczne mające zapoznać uczestników z techniką wielkoformatową wykorzystywaną w fotografii architektury, pejzażu. 
 2. Wielkoformatowa fotografia architektury. Technika analogowa i cyfrowa. Warsztat we wnętrzach i plenerze. Uczestnicy zapoznają się z pracą w technice analogowej i cyfrowej z wykorzystaniem przystawki. 
 3. Przegląd portfolio. Przegląd prac uczestników pleneru, indywidualne kosnultacje i wspólna dyskusja. 

Zespół pałacowo-prakowy w Małej Wsi (http://malawies.com.pl/) to ciekawe miejsce. Na blisko 20 ha terenu znajdują się zabytkowe budynki, w tym klasycystyczny pałac wzniesiony w latach 1783-1786 dla wojewody rawsko-mazowieckiego Bazylego Walickiego. W pałacu zachowało się wiele oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Na ścianach sali jadalnej znajdują się ogromne malowidła przedstawiające m.in. panoramy Neapolu i Warszawy. Wyjątkowa dbałość o detale charakteryzuje też dekoracje sal Pompejańskiej, Złotej i Białej. Od wschodu do pałacu przylega rozległy park w stylu angielskim. Założenie parkowe płynnie przechodzi w gęsty las. Potężne, wiekowe modrzewie tworzą tu największe na Mazowszu skupisko, chronione jako rezerwat "Modrzewina". 

W cenę wliczone są materiały wielkoformatowe, chemia, papiery itp. Na miejscu uczestnicy korzystać będą z negatywowej ciemni fotograficznej. 

Juliusz Sokołowski, fotograf, polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel koalicji Latarnik, komisarz Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopane-Warszawa w 2002, od 1996 roku prowadzi autorski warsztat fotograficzny w Instytucie Kultury Polskiej UW. Od lat jest cenionym współpracownikiem pism o designie i architekturze wnętrz (A10, Mark, Dobre Wnętrze, Elle Decoration) oraz miesięcznika „Architektura-Murator”. W 2005 roku wraz z Marcinem Czechowiczem reprezentował polską fotografię podczas międzynarodowej wystawy architektury i fotografii Form and non-form. A selection of Central European Photography of Architecture w Luksemburgu. Autor koncepcji i zdjęć do wielu książek, m. in. katalogu Powiększenie. Fotografia w czasach zgiełku (wyd. portal internetowy Latarnik, 2002) oraz albumów Adres (wyd. Latarnik I Dembud, 2004) i Antoni Rząsa. Prace (wraz z Magdaleną Ciszewską-Rząsą; wyd. Fundacja im. Antoniego Rząsy, portal internetowy Latarnik, 2004), JEMS Architektura (wyd. JEMS Architekci, 2011).

Termin: 
rozpoczęcie 13 lipca o godzinie 18 (można przyjechać wcześniej) 
zakończenie 15 lipca wieczorem 

Miejsce: Pałac w Małej Wsi koło Grójca 

Koszt: 950 zł (materiały, 2 noclegi, wyżywienie) 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! 
Zapisy: kontakt@flatten.pl do 30 czerwca!
www.niebonabetonie.blogspot.com 
http://malawies.com.pl/

Brak komentarzy: