18.3.09

Kartka z kalendarza...

77 dzień roku
288 dni do końca roku

Ten dzień był początkiem "Komuny Paryskiej". 18 marca człowiek pierwszy raz wyszedł w otwartą przestrzeń kosmiczną. Tego dnia urodził się również Juliusz Sokołowski

... pierwsze zdjęcie Zenithem 3M, obiektyw Industar, światło 3,5/50, zrobił i wywołał w talerzach [zastawa ciotki Gieny z Wiednia] w 1968, na Saskiej Kępie. Filolog polski, nauczyciel wiejski. Od lat mąż Hani, ojciec Jana i Jędrzeja. W stanie wojennym mieszkał i pracował w górach, pod Zakopanem. Jeden z Ojców Założycieli LATARNIKA. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Instytucie Kultury Polskiej, w Uniwersytecie Warszawskim. Pali najwięcej ze wszystkich, ulubione słówko: poniekąd. [...] Chciałby zagrać byłego anioła w filmie Niebo nad Berlinem. Cykl jego pejzaży miejskich posiada w zbiorach kolekcjoner z Filadelfii, Joe Moderski, skąpy filantrop.

Sto lat!

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Międzynarodowy Dzień Słońca - święto obchodzone 18 marca. Zostało ustanowione dzięki Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i NASA. Ma na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu, jego wpływie na Ziemię, jego jonosferę i magnetosferę. Święto pierwszy raz obchodzone było w roku 2007.

wszystkiego najlepszego!!!

Jedrzej pisze...

1996 - Odbyło się pierwsze losowanie Multi Lotka i jednocześnie pierwsza transmisja losowań gier Totalizatora Sportowego nadawana w telewizji Polsat.

Jedrzej pisze...

417 - Zozym został papieżem.

Anonimowy pisze...

tego dnia w roku 1314 w Paryżu spłonęli na stosie przywódcy zakonu templariuszy.

Anonimowy pisze...

ŚWIĘTY ZOZYM!

Anonimowy pisze...

Podobno filantropa Joe Moderskiego kilka lat temu aresztowano na lotnisku.

Anonimowy pisze...

ps.święci nie zostają papieżami. niektórzy papieże zostają świętymi.spóżnione życzenia!